Rajd dla Blanki

Charytatywnie dla Blanki i 110 lat Hufca ZHP Jarocin

To była intensywna sobota! Dziś rozpoczęliśmy Wyzwanie Sportowe SGB! I nie można było go wystartować inaczej, niż organizując rajd rowerowy.

Wyzwanie Sportowe SGB dla jarocina

W końcu wystartowało! Ponownie kręcimy kilometry dla Banku Spółdzielczego w Jarocinie. Wzorem zeszłego roku, rywalizujemy w celu zajęcia miejsc na podium i wskazania lokalnych organizacji pożytku publicznego, którym zostaną przekazane nagrody charytatywne. My wskażemy Fundację Ogród Marzeń! Do czego również zachęcamy, jest to lokalna Fundacja, z którą pracujemy od wielu lat, czym się zajmują i komu pomagają.. poczytacie na ich stronie :)

A jak “rywalizujemy”? Poprzez kręcenie kilometrów, zarówno na rowerze, jak i biegając, chodząc, uprawiając nordic walking i rejestrując wszystko w apce.

Aby wziąć udział w akcji nie trzeba być Klientem Banku i w tym roku w rywalizacji mogą brać udział również osoby niepełnoletnie. Wystarczy, że zainstalujecie apkę Activy , która jest dostępna zarówno na Android jak i IOS. Następnie wystarczy, że w wyzwaniach znajdziecie konkurs “Wyzwanie Sportowe – sympatycy SGB”, podacie kod wejścia SYMPATYKJAROCIN2023 i… odpalicie apkę czy każdej aktywności! Można też sparować ja z popularnymi rejestratorami ćwiczeń, np Strawa, Polac, Garmin, Google Fit! Wtedy nasze dane przeskoczą automatycznie do Activy.

Wyzwanie trwa od dzisiaj, 29 kwietnia, aż do 11 czerwcz 2023, co oznacza, że w trakcie 8. Zakręconego Rajdu Rowerowego będzie można dokręcić kilka kilometrów.

Szczegóły działania apki tutaj: SYMPATYCY SGB

Rajd charytatywny dla blanki

Nie mogliśmy inaczej rozpocząć wyzwania, niż organizując to, co umiemy najlepiej rajd rowerowy! Tym razem udaliśmy się Ludwinowa, aby wesprzeć Blankę Przybył, która walczy z neuroblastomą. Uczestnicy rajdu stawili się o 14:00 na start rajdu przed Pałacem Radolińskich, wejściówką była dowolną kwotą, przekazana do specjalnej puszki, z której cały przychód przeznaczony jest na pomoc Blance. Grupa 29 rowerzystów wystartowała następnie na krótką trasę do Ludwinowa. Aleją Światowego Dnia Roweru udaliśmy się do Wilkowyji, następnie nową ścieżką rowerową prosto na Ludwinów. Na finale czekał zorganizowany przez lokalne KGW festyn. Nie zabrakło na nim przyjaciół RoweLOVE! Tradycyjnie, jak od lat, na naszą prośbę stawiła się niezawodna ekipa Jarocińskiej Formacji Airsoftowej Night Hawks, która zorganizowała strzelnicę. Byli też napis przyjaciele z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie oraz oczywiście OSP Ludwinów!

Parę chwil po naszym przyjeździe i oczywiście, po pysznym poczęstunku! Zorganizowaliśmy mini rajd dla kilku najmłodszych mieszkańców Ludwinowa. Liczył on nieco ponad 4 km, a przez całą trasę otrzymaliśmy eskortę ochotników z OSP Ludwinów i dwóch ich wozów bojowych!

Po przejażdżce udaliśmy sie trasą Zakręconego Rajdu do Jarocina. Niestety po drodze spadło na nas kilka kropel deszczu, ale nie przemokliśmy! Ciężko nawet powiedzieć, że ktoś zmókł. W sumie udało nam się zebrać 740 zł do Puszki RoweLOVE i 170 zł do puszki JFA Nigh Hawks.

110 lecie hufca zhp jarocin im. lotnictwa polskiego

Mimo nakładających się imprez udało mi się wybrać na 110. lecie naszych najbliższych przyjaciół, jarocińskich harcerzy. Szybkie przebieranie ze stroju rowerowego w marynarkę, szybkie prasowanie koszulki i bieg obok jarocińskiego lodowiska, gdzie odbywało się harcerskie ognisko pokoleń.

Po złożeniu listu gratulacyjnego, kwiatów, odśpiewania wspólnie kilku harcerskim piosenek, udaliśmy się na poczęstunek i rozmowę przy kawie do Green Roomu. Nie byłem w harcerstwie, ale fajnie było usłyszeć kilka ich wyjątkowych historii.

Wręczneie kwiatów ZHP

Na harcerzy czeka jeszcze HarcDay, a my, zabieramy się za szykowanie do Odjazdowego Bibliotekarza oraz 135 lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarocinie, które odbędą sie 1 maja! I znowu przyjdzie połączyć udział w dwóch imprezach! ALE DAM RADĘ! :D

I oczywiście najważniejsze na koniec.. Zapraszamy na premierę filmu z dzisiejszego rajdu!

Rajd Charytatywny dla Blanki 03.2023

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *