odjazdowy 2023

Odjazdowy Bibliotekarz, 135 lat OSP i pierwszy trening

Czyli krótki przepis jak spędzić dwa dni, intensywnej majówki w Jarocinie.

Odjazdowy bibliotekarz 2023 w jarocinie

Jak wiecie, tak długo jak istnieje RoweLOVE, tak długo pomagamy przy organizacji największego bibliotekarskiego wydarzenia rowerowego w Jarocinie. Odjazdowy Bibliotekarz odbył się już po raz 13! Z czego 8 edycji wspieraliśmy organizacyjnie. Z ciekawostek, zanim powstało RoweLOVE, a właście, grupa nieformalna “RoweLOVE jarocińsko – powiatowe”, nie brałem udziału nawet w odjazdowym.. dopiero po pierwszym Zakręconym stwierdziłem, że super byłoby odwiedzić inne rajdy!

13. szczęśliwa edycja, odbyła się 1 maja 2023, oczywiście jako RoweLOVE wzięliśmy w niej udział, równie jako współorganizatorzy oraz jako uczestnicy! Przy okazji wróciliśmy trochę do jednego z największych naszych rajdów, proponując tę samą trasę, jaką kilka lat temu ruszył 4. Zakręcony Rajd Rowerowy. Około 30-kilometrowa trasa, zabrała uczestników “rowerem do gwiazd”, więc oczywiście, było to planetarium w Potarzycy!

Trasa rajdu przebiegała od Pałacu Radlińskich, przez Osiek, gdzie odbył się krótki postój na odpoczynek, Zalesie, Górę, w której czekał nas dłuższy przystanek, z atrakcjami przygotowanymi przez Hufiec ZHP Jarocin, a następnie udaliśmy się przez Nosków do Potarzycy, gdzie odbył się finał. W jego trakcie, uczestnicy poza tradycyjną “wyżerką”, mogli wziąć udział w seansie w planetarium, a także, jako pierwsi, zapisać się na 8. Zakręcony Rajd Rowerowy!

Ale jak było, co się wydarzeło, jak to wyglądało.. film odda nieco więcej, dlatego zapraszam na premierę, no.. chyba że subskrybujecie nasz kanał na YouTube, to już widzieliście (WARTO!)

Odjazdrowy Bibliotekarz 2023

135 lecie osp jarocin

Chciałbym napisać o tym, jak świetna to była ceremonia, jak wyglądał przemarsz orkiestry z Gostynia, przed oddziałami Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Jarocin, ale niestety… nie wyrobiłem się.. żeby było tradycyjnie, z powodu organizowanych przez nas rajdów, spóźniłem się w tym tygodniu, zarówno na 110-lecie Hufca ZHP Jarocin, jak i na obchody 135-lecia OSP Jarocin :(

Dotarłem za to na poczęstunek w Restauracji Słoneczna w Jarocinie, gdzie udało się dopaść Piotrka Janiuka, który podczas rehabilitacji Macieja Kaliszaka, pełni obowiązki prezesa. Szybkie życzenia, wręczenie pamiątkowej tabliczki i udaliśmy się na pyszny posiłek. Od razu po nim zostaliśmy w sprytny sposób, poprzez pokaz orkiestry i mażoretek, wywabieni przed budynek, celem zrobienia wspólnej fotki! Któe przedstawiamy poniżej w poście facebookowym ochotników z Jarocina.

Pierwszy trening z Rowelove w 2023

Jak już wiecie z naszego profilu na FB, zaczęliśmy cotygodniowe treningi z RoweLOVE! Maciej Dziekański, który występuje w roli naszego trenera, przygotował ciekawy program, który z każdym wypadem, robi się coraz trudniejszy! Ale w końcu trenujemy, żeby dać radę pojeździć po górach w lipcu!

Na pierwszy trening wybrało się 10 osób, co było miłym zaskoczeniem, bo tempo, jak na warunki pogodowe (dość silny wiatr), dystans 34 kilometrów i fakt, że większość dopiero niedawno odkurzyła rowery, było całkiem niezłym wynikiem!

Po treningu dostaliśmy kilka wytycznych, jakie parametry sobie zmierzyć, żeby móc kontrolować efekty naszych mini rajdów oraz krótkie info czego nie jeść (w zasadzie niczego…) po treningu!
Zobaczymy za miesiąc, czy wszyscy będą przestrzegać tych zasad i czy nasze parametry faktycznie ulegną poprawie. Na co sam, osobiście bardzo mocno liczę!

Z innych ważnych lekcji, będziemy cały czas próbowali, nauczyć się liczyć do …jednego! :D I tak, musiałem to napisać! Jesteśmy, ja również, mocno przyzwyczajeni, że w trakcie naszych wypadów, jeździmy dwójkami i rozmawiamy, tutaj, staramy się jechać jeden za drugim, “na kole”, żeby ograniczać wiatr, robimy zmiany prowadzącego, wygląda to na prawdę fajnie! Ale nie zawsze.. czasem zdarzają się błędy, które przy 30km/h mogą spowodować niemałe “kuku”. Dlatego od następnego treningu zabieram ka ka kask i uczę się liczyć do jednego! Co również polecam innym :) Nasze i Wasze bezpieczeństwo, jest najważniejsze! Do zo 9go maja!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *