Jarociński Tydzień RoweLOVY

Jarociński Tydzień RoweLOVY 2023

Gotowi na największy projekt, jakiego podejmie się RoweLOVE Jarocin? Nie śpimy po nocach, projektujemy, piszemy pisma, dzwonimy (to już za dnia!), konsultujemy, analizujemy… właściwie.. to już za nami! TERAZ DZIAŁAMY! Ruszamy ze wspólnym projektem z Gminą Jarocin, JAROCIŃSKI TYDZIEŃ ROWELOVY!

Czym jest Jarociński Tydzień RoweLOVY?

To.. uwaga.. TYDZIEŃ (i jeden dzień gratis!) imprez rowerowych! Zaczynamy 28 maja od wyjątkowego rajdu, 1. Jarociński Rajd Zabytkowych i Nietypowych Rowerów, następnie od 29 maja do 2 czerwca (tak! Od poniedziałku do piątku) lecimy codziennie o 18:00 na Przejażdżkę z RoweLOVE, każda ma swój cel! W Światowy Dzień Roweru, 3 maja czeka nas kolejna nowość, 1. Jarocińskie Forum RoweLOVE! Na deser, a w zasadzie na finał, 4 maja, największe i najlepsze wydarzenie rowerowe w naszym regionie! Czyli 8. Zakręcony Rajd Rowerowy, a w ramach akcji, zorganizujemy super finał z nagrodami! Ale RoweOVE to coś więcej niż tylko rowery! Dlatego zorganizujemy też żywe lekcje Cooltury RoweLOVEJ! Nagramy pierwszy w historii RoweLOVE podcast! I dołożymy jeszcze jeden film z serii Cooltury RoweLOVEJ! I oczywiście nagramy i przeprowadzimy nasze forum, tak, żeby osoby, które nie będą z nami, miały okazje obejrzeć!

BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!! Gotowi? No to po kolei…

1.Jarociński Rajd Zabytkowych i Nietypowych Rowerów

Zupełna nowość i duże wyzwanie! Event dedykujemy pasjonatom nietypowych konstrukcji rowerowych jak i rowerów zabytkowych (powyżej 40 lat). Każdy uczestnik, który zgłosi taki rower, otrzyma od nas na starcie zestaw narzędzi do naprawy roweru, poczęstunek oraz możliwość wygrania NAWET 1000 zł za najlepszy rower!

Na uczestników czekać będzie krótka przejażdżka spod Pałacu Radolińskich do Pałacu w Tarcach, gdzie każdy uczestnik weźmie udział w krótkiej sesji fotograficznej!

Na finale czeka nas pyszna wyżerka, obóz Wojsk Wielkopolskich, pokaz Zabytkowych Samochodów i możliwość dokładnego przyjrzenia się rowerom pozostałych uczestników, no i oczywiście konkurs z nagrodami pieniężnymi! 1000, 500 i 300 zł czeka na posiadaczy NAJLEPSZEGO roweru (wybieranego przez jury zarówno spośród rowerów zabytkowych jak i nietypowych, ależ to będzie dla nich wyzwanie!)

Na to unikalne wydarzenie, wpisujące się naturalnie w retro styl stolicy Światowego Dnia Roweru – Jarocina, przeznaczyliśmy 100 wejściówek w cenie 15 zł od osoby,  zapisać można się w JOK Jarocin, pod numerem 697250571 oraz i przede wszystkim na rowelovejarocin.pl

Rajd zaczynamy o godzinie 10:00 28 maja przed Pałacem Radolińskich w Jarocinie

Przejażdżki z RoweLOVE od poniedziałku do piątku o 18:00

W trakcie Tygodnia Rowerowego chcemy zaprosić mieszkańców Gminy Jarocin na codzienne bezpłatne przejażdżki rowerowe, które będą rozpoczynały o godzinie 18:00 sprzed Pałacu Radolińskich w Jarocinie. 

29 maja uczestnicy będą mogli zarówno skorzystać ze znakowania rowerów jak i poznać zmiany w przepisach ruchu drogowego. 

30 maja dowiecie się jak zachować się w sytuacjach kryzysowych, takich jak wypadki czy inne losowe sytuacje zdrowotne, dlatego przedstawimy im szczegółowe szkolenie pierwszej pomocy, które odbędzie się w OSP Mieszków.

31 maja rowerzyści zapoznają się z podstawowymi, najprostszymi metodami szybkiej naprawy najczęstszych awarii rowerów. Dlatego odwiedzimy doktora Szprychę!

1 czerwca zapoznamy się z techniką jazdy “pod górkę”, co stanowi najczęstszą trudność, na jaką skarżą się rowerzyści, wielokrotnie nie jest to kwestia złej kondycji, a złego dopasowania przełożenia. Zabierzemy naszych rowerzystów na Aleję Światowego Dnia Roweru, gdzie pokażemy im odpowiednie techniki jazdy, tak aby strome podjazdy nie były przeszkodą w czerpaniu radości z jazdy rowerem.

2 czerwca pasjonaci jednośladów będą mieli okazję do spotkania z podróżnikiem zachęcającym do częstej jazdy na rowerze oraz do “wakacji na dwóch kółkach”, czyli rowerowych podróży po całym kraju. Wydarzenie to odbędzie się w zrewitalizowanym Parku Szubianki.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy w JOK Jarocin, pod numerem 697250571 oraz i przede wszystkim na rowelovejarocin.pl.

Mamy limit wejściówek, wiec warto się pospieszyć! A przede wszystkim warto być z nami codziennie, bo najwytrwalsi mogą liczyć na pamiątkową niespodziankę.

Jarocińskie Forum RoweLOVE w Kamienicy Kultury

W dzień obchodów Światowego Dnia Roweru – święta, które powstało z inicjatywy naszego krajana, Leszka Sibilskiego, chcemy zorganizować I Jarocińskie Forum RoweLOVE. Odbędzie się ono w Kamienicy Kultury, a udział w nim będzie bezpłatny. W trakcie Forum chcemy przedstawić krótki film, który otrzymamy od Leszka Sibilskiego, na którym opowie o genezie święta roweru. Następnie chcemy w krótkiej prezentacji przedstawić historię naszego Stowarzyszenia. Po tym wstępie przekażemy głos przedstawicielom Gminy Jarocin, aby mogli zaprezentować nową, konsultowaną z naszym Stowarzyszeniem koncepcją “Jarociński Rower”.  Następnie głos oddamy naszemu grupowemu koledze Maciejowi Dziekańskiemu, który przedstawi różne koncepcje ścieżek rowerowych, jakie poznał na przestrzeni lat, podróżując rowerem po świecie.

Czekamy też na potwierdzenie gościa niespodzianki.. ale o tym później!

Na koniec pragniemy zachęcić uczestników Forum do zadawania pytań naszym gościom. Pytania te mają być ściśle związane z omawianymi tematami, a nad merytoryką pytań będzie czuwał moderator. Całe forum chcemy nagrać, a następnie wyemitować na naszym kanale YT oraz w mediach społecznościowych.

Tutaj również mamy limity, zależne od pojemności sali w Kamienicy Kultury, dlatego, mimo że event jest bezpłatny, obowiązują zapisy, tradycyjnie w JOK Jarocin, pod numerem 697250571 oraz i przede wszystkim na rowelovejarocin.pl.

Finał 8. Zakręconego Rajdu Rowerowego

Zwieńczeniem Jarocińskiego Tygodnia RoweLOVEGO będzie największa rowerowa impreza ziemi jarocińskiej, która cieszy się ogromną popularnością wśród rowerzystów z całej Wielkopolski, czyli 8. Zakręcony Rajd Rowerowy. 

Częściowo impreza ta finansowana jest ze środków Powiatu Jarocińskiego oraz środków własnych Stowarzyszenia RoweLOVE Jarocin. Jednak najwięcej atrakcji ma miejsce zawsze podczas finału naszej imprezy!

W ramach projektu, na finale zapewniamy ciepły posiłek posiłku dla uczestników, który przygotuje KGW Witaszyczki. Czekają nas liczne gry i zabawy dla najmłodszych oraz konkursy i nagrody dla uczestników. Do udziału w finale chcemy zaprosić takie grupy jak Hufiec ZHP Jarocin, Muzeum Regionalne w Jarocinie, JFA Night Hawks, OSP Jarocin oraz KGW Witaszyczki. I tu kolejna ciekawostka.. Do wygrania będzie coś więcej niż jeden rower! Ale o tym, na finale!

Zapisy na rajd już trwają! Możecie o nich przeczytać na naszej stronie

KULTURALNA I PRZEPISOWA JAZDA, CZYLI COOLTURA ROWELOVA

Nie byłoby rajdu w ostatnim czasie, bez lekcji Cooltury RoweLOVEJ! Tak też będzie w tej edycji! Nie tylko będzie starać się przekazać Wam jak najwięcej wiedzy w trakcie rajdów, ale zorganizujemy dwie żywe lekcje Cooltury, które odbędą się w szkole i przedszkolu w Cielczy! Naukę odpowiednich zachowań należy zacząć od najmłodszych lat, tak też uczynimy tym razem! Poza prezentacją naszych filmów, młodzi rowerzyści pouczą się przez zabawę, a także wysłuchaja kilku porad naszej niezawodnej pani pedagog Asi! :)

A jak już ruszyło się temat filmów.. w ramach akcji nagramy kolejny film z Cooltury RoweLOVEJ, tym razem, o tym czym jest kontrapas, jak to działa i z czym się je! Wiemy, że dla wielu to nowość na jarocińskich ulicach, dlatego naszym zadaniem jest, pokazać Wam jak prawidłowo się po nim poruszać i czego nie robić :)

To co.. widzimy się na startach?? :D DO ZO!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *