1. Jarociński Rajd Zabytkowych i Nietypowych Rowerów

Jarociński Tydzień RoweLOVY rozpoczęty! Na pierwszy ogień rowery zabytkowe i nietypowe!

Dzisiaj mieliśmy przyjemność rozpocząć Jarociński Tydzień RoweLOVY, który organizujemy przy współpracy z Gminą Jarocin! Oto pierwsze wydarzenie: Jarociński Rajd Rowerów Zabytkowych i Nietypowych.

Najnowszy rajd rowerowy w Jarocinie wystartował

Na starcie zgromadziło się 72 niezwykłych uczestników, a wśród nich można było podziwiać aż 65 rowerów zabytkowych i nietypowych. Zbierając się przed Pałacem Radolińskich w Jarocinie, uczestnicy otrzymali świetne pakiety startowe. Worek żeglarski z wodą, zestaw narzędzi rowerowych do kieszonki, kartkę z numerem roweru uprawniającą do darmowej kawusi oraz ulotkę zachęcającą do kręcenia kilometrów w akcji Wyzwanie Sportowe dla Sympatyków SGB – oczywiście ze wskazaniem na kręcenie dla Banku Spółdzielczego w Jarocinie! Ale to nie wszystko! Na starcie czekała już przepyszna kawa, przygotowana przez Retro Bike Cafe, oraz obóz wojsk wielkopolskich, który uszykowała Grupa Rekonstrukcji Historycznych Tschuff z Kościana.

Pałac w Tarcach i MŁYN NAD LUTYNIĄ goSZCZĄ rowerzystów

Po krótkim przywitaniu i historii naszego pięknego Pałacu, którą przedstawił Sebastian Pluta z Muzeum Regionalnego w Jarocinie, nadszedł czas na rozpoczęcie naszej rowerowej przygody! Rajd został bezpiecznie poprowadzony przez niezawodne OSP Jarocin, które czuwało nad naszymi maszynami. Wraz z uczestnikami wyruszyliśmy na wycieczkę po centrum miasta, a następnie przejechaliśmy przez Aleję Światowego Dnia Roweru oraz przez Wilkowyję, docierając w końcu do Pałacu w Tarcach. Tam właścicielka obiektu, Maria Trzecielińska, przywitała nas serdecznie, a Sebastian podzielił się z nami historią tego miejsca. Po chwili mogliśmy zwiedzić pałac oraz uwiecznić ten magiczny moment na sesji fotograficznej z udziałem naszych utalentowanych fotografów, Janusza Marcinkowskiego i Szymona Biskupa.

I tu coś pięknego! Podczas sesji zdjęciowej spełnił się jeden z naszych ukrytych celów rajdu! Uczestnicy nie tylko dyskutowali między sobą o rowerach, ale także dzielili się swoimi jednośladami, umożliwiając innym krótką przejażdżkę! A nie zabrakło także niesamowitych widowisk, takich jak popis Andrzeja z Ostrowa Wielkopolskiego, który jeździł na Ukrainie.. siedząc na kierownicy.. tyłem..To prawdziwa sztuka kolarska!

Po chwili wytchnienia i wymianie doświadczeń rowerowych, nadszedł czas na dalszą podróż. Tym razem udaliśmy się do Wilkowyji, do Młyna Nad Lutynią, gdzie komandor rajdu, Maciej, opowiedział nam o historii tego miejsca oraz o planowanych zmianach jakie czeka ten obiekt w ciągu najbliższych lat.

Czas na finał i konkurs na najlepszy rower zabytkowy i nietypowy

I nadszedł! Moment, na który wszyscy czekali! Finał przed Pałacem Radolińskich! A tam czekali już nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych Moto Weteran Jarocin, prezentując swoje przepiękne zabytkowe pojazdy! Jakie to były perełki, zobaczycie sami na filmie!

Chwila przerwy, dyskusje i wymiana doświadczeń rowerowych, kawa z Retro Bike Cafe, pyszna zupką od Agnieszki Banasik i nasi jurorzy w składzie Janek Marcinkowski i Szymon Biskup (wspólna ocena), Paweł Kula znany bardziej jako Dr Szprycha oraz Kamil Pęsik z Muzeum w Jarocinie, ruszyli do oceny, a w zasadzie wyboru najlepszych rowerów imprezy!

Po dłuższych obradach i ocenianiu, udało się wyłonić zwycięzców! Oto trójka, której należą się gromkie brawa: Liliana Szymańska, druga najmłodsza uczestniczka rajdu, posiadaczka jednego z najstarszych rowerów marki Motoconfort; Jakub Ziarniak, “listonosz” na swojej odrestaurowanej Ukrainie, znalezionej na złomowisku, oraz tegoroczny absolutny zwycięzca, Arkadiusz Leonhard, posiadacz nietypowej konstrukcji roweru, na który wiele osób bało się wsiąść!

Nasza impreza była po prostu idealna! Wśród uczestników można było usłyszeć wiele pozytywnych opinii. Irena powiedziała:

“Dziękujemy, że daliście nam możliwość zwiedzenia takich obiektów, poznania wspaniałych ludzi i przejażdżki po samym Jarocinie! To była super okazja, żeby go częściowo zwiedzić!”.

Słońce, bezchmurne niebo, wspaniała atmosfera, świetni uczestnicy, fantastyczne rowery i przede wszystkim ogromne zaangażowanie członków RoweLOVE w organizację tego wydarzenia! Brawa dla uczestników i wielkie brawa dla organizatorów! Nawet sam prezes RoweLOVE był zadowolony! I to naprawdę rzadkość!

Cieszymy się, że mogliśmy być organizatorem tego wspaniałego rajdu i już nie możemy doczekać się kolejnych rowerowych przygód!

Galeria poniżej, na naszym FB :)

JAROCIŃSKI TYDZIEŃ ROWELOVY RUSZYŁ! I TO JAK!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *