Przejażdżki z RoweLOVE

JAROCIŃSKI TYDZIEŃ ROWELOVY: MINI RAJDY ROWEROWE, KTÓRE ROZKRĘCIŁY JAROCIN!

Wspólna jazda na rowerze może być nie tylko zdrowa, ale także niezwykle zabawna. W Jarocinie doskonale o tym wiedzą i postanowili uczcić to w wyjątkowy sposób. W ramach Jarocińskiego Tygodnia RoweLOVEGO, odbyły się mini rajdy – Przejażdżki z RoweLOVE, które skradły serca wszystkich miłośników dwóch kółek. Na ich trasach, które nie przekraczały 20 kilometrów, można było spotkać od 24 do 35 entuzjastów rowerowych. Przejażdżki te były pełne niespodzianek i przygód, które każdemu uczestnikowi na pewno na długo pozostaną w pamięci.

Rajd na Komendę Powiatową Policji: Karina Migalska – Cepa w roli GŁÓWNEJ

Rajd rozpoczął się 29 maja, kiedy to grupa rowerzystów wyruszyła do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Tam czekała na nich nie kto inny, jak Karina Migalska – Cepa, która opowiadała o przepisach ruchu drogowego i bezpieczeństwie. Jej koledzy z KPP znakowali rowery kilkunastu uczestników, aby nikt nie miał wątpliwości, kto jest ich prawdziwym właścicielem.

Ogniste skoki z OSP Mieszków: Przemek Wieliński pokazał, jak ratować świat (i rowerzystów)

Kolejnego dnia, rowerzyści udali się do OSP w Mieszkowie, gdzie czekał na nich Przemek Wieliński z kolegami z jednostki. Ten niezwykły strażak nie tylko opowiedział o zasadach udzielania pierwszej pomocy, ale również przeprowadził praktyczne zajęcia z resuscytacji. Wszyscy uczestnicy, z wielkim zaangażowaniem, brali udział w tych szkoleniach, ucząc się, jak w nagłych sytuacjach zachować zimną krew i udzielić pomocy potrzebującym. Trzeba przyznać, że pomagając innym, rowerzyści potrafili także dobrze się bawić!

Lekcja CoolturY RoweLOVEJ w przedszkolu: Małe rowerowe talenty w akcji!

W tym samym dniu odbyła się także żywa lekcja Cooltury RoweLOVEJ w przedszkolu w Cielczy. Asia Borusiak, jedna z organizatorek rajdów, poprowadziła tę lekcję, która przyciągnęła kilkudziesięcioosobową reprezentację przedszkolaków. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące budowy rowerów i zasad poruszania się na jednośladzie. Obejrzały też kilka filmów z serii Cooltura RoweLOVA, które tak bardzo przypadły im do gustu, że chciały oglądać wszystkie!

Dr Szprycha i tajniki rowerowej magii: Złota rączka w każdym z nas!

Kolejne dni rajdów były równie interesujące. 31 maja uczestnicy wybrali się do warsztatu rowerowego Dr Szprychy, gdzie nauczyli się podstawowych zasad naprawy rowerów. Dowiedzieli się, jak wyczyścić i konserwować łańcuch, jak poprawnie naciągnąć go na rowerze, a także jak prawidłowo ustawić hamulce. Dzięki temu warsztatowi, nikt nie będzie już musiał zawracać do domu zepsutym rowerem!

Aleja Światowego Dnia Roweru: Maciej Dziekański podpowiada, jak być rowerowym mistrzem!

Na 1 czerwca, rowerzyści wybrali się na Aleję Światowego Dnia Roweru. Tam Maciej Dziekański, ekspert od technik jazdy rowerem podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Uczestnicy wysłuchali porad dotyczących techniki jazdy oraz dowiedzieli się o podstawach bike packingu, czyli odpowiedniego pakowania bagaży na rowerze przed dłuższą podróżą. Na koniec rajdu czekał ich jeszcze jeden sprawdzian – podjazd pod stromą górkę. Kto sobie poradził, ten mógł czuć się prawdziwym mistrzem roweru!

Ostatni rajd zakończony I OTWARCIE JAROCIŃSKIEGO RYNKU

Ostatnią przejażdżkę zaplanowano na 2 czerwca. Uczestnicy chcieli dotrzeć na otwarcie Jarocińskiego rynku, więc skróciliśmy dla nich trasę. Udali się przez park Szubianki nad zalew do Roszkowa. Tam rowerzyści spotkali się z Maciejem, Blażejem i Zbyszkiem, którzy opowiadali o swoich kilkuset kilometrowych podróżach rowerowych. Ich opowieści były tak inspirujące, że wielu uczestników postanowiło spędzać wolny czas na dalszych wycieczkach rowerowych.

I co dalej? Odpowiedź na finale 8. ZAKRĘCONEGO

Dla uczestników rajdów przygotowano również niespodzianki. Ci, którzy uczestniczyli w największej liczbie przejażdżek, otrzymają upominek podczas finału Jarocińskiego Tygodnia Rowerowego. Co to będzie? Na odpowiedź pozostanie poczekać do 8. Zakręconego Rajdu Rowerowego, który odbędzie się już 4 czerwca! Nic tylko przygotować się na kolejną porcję rowerowego szaleństwa!

Jarociński Tydzień RoweLOVY udowodnił, że rower może być nie tylko środkiem transportu, ale także narzędziem do tworzenia niezapomnianych wspomnień. Te mini rajdy rowerowe to doskonały sposób na spędzenie czasu w gronie rowerowych entuzjastów, poznawanie nowych ludzi, a także zdobywanie wiedzy na temat bezpieczeństwa i technik jazdy. Już nie możemy się doczekać finału i kolejnych niezapomnianych przygód na dwóch kółkach!

FILM Z PRZEJAŻDŻEK z ROWELOVE 2023

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *