Jarocińskie Forum Rowerowe

Pierwsze Jarocińskie Forum RoweLOVE: Pasja rowerowa spotyka entuzjastów w Kamienicy Kultury

Kamienica Kultury w Jarocinie ożyła pasją rowerową podczas Pierwszego Jarocińskiego Forum RoweLOVEgo. Wydarzenie miało miejsce o godzinie 15:00, idealnie wpisując się w obchody Światowego Dnia Roweru. Forum było jednym z głównych punktów Jarocińskiego Tygodnia Rowerowego, finansowanego ze środków Gminy Jarocin.

Spotkanie zgromadziło 50 pasjonatów rowerowych, którzy zapełnili Salę Zgody. Każdy z uczestników został obdarowany bidonem Światowego Dnia Roweru, a w przerwie między prezentacjami, Aga Banasik zaserwowała pyszne kanapki.

Rozpoczęcie forum należało do Błażeja Ciesielskiego, prezesa stowarzyszenia RoweLOVE Jarocin. Po chwili głos zabrał Burmistrz Adam Pawlicki, oficjalnie otwierając forum. Pawlicki przedstawił współpracę gminy z rowerzystami oraz przedstawił plany dotyczące budowy nowych ścieżek rowerowych.

Pierwszym prelegentem był sam prowadzący, Błażej Ciesielski. Na początku zaprezentowano krótki nagradzany film o Jarocinie, stworzony przez Leszka Sibilskiego – inicjatora Światowego Dnia Roweru. Leszek przesłał pozdrowienia z największego rajdu rowerowego na świecie, który odbywa się w Nowym Jorku. Obiecał, że w 2024 roku reprezentacja Jarocina również weźmie w nim udział. Następnie Ciesielski poruszył temat konieczności inwestowania w rowery oraz przedstawił krótką historię powstania Stowarzyszenia RoweLOVE, prezentując przy okazji różnorodne koszulki RoweLOVE stworzone na potrzeby różnych wydarzeń. Na koniec pierwszej prezentacji, publiczność miała okazję wysłuchać Magdy, reprezentującej najbardziej rowerowe miasto na świecie – Groningen.

Kolejnym prelegentem był Tomasz Florkowski z biura projektowego Drobud, który zaprezentował koncepcję budowy nowych ścieżek rowerowych oraz przybliżył projekt Jarociński Rower. Natychmiast po nim, Robert Cieślak przedstawił informacje na temat budowy pierwszego w Jarocinie pumptracku. Po tych prezentacjach nastąpiła 15-minutowa przerwa, podczas której uczestnicy mieli okazję obejrzeć filmy RoweLOVE z ich wypraw nad morze.

Po przerwie, głos zabrało dwóch pasjonatów podróży rowerem – Jacek Ratajczak, który opowiedział o swojej najnowszej wyprawie przez Francję i Włochy, oraz Maciej Dziekański, który od lat podróżuje z żoną po Europie, łącząc podróże rowerowe z treningami.

Na zakończenie, zarówno publiczność, jak i prowadzący mieli okazję zadać pytania naszym podróżnikom. Jednak jeśli chcielibyście poznać szczegóły z tego wyjątkowego wydarzenia, mamy dla was filmy, które zostaną udostępnione w dwóch częściach. Zachęcamy do obejrzenia i podzielenia się z nami Waszymi wrażeniami!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *