final 8 zakrecony

LEGENDA JAROCINA POWRACA: ROWELOVE JAROCIN ZORGANIZOWAŁO 8. ZAKRĘCONY RAJD ROWEROWY

Wyjątkowy 8. Zakręcony Rajd Rowerowy w Jarocinie

W dniu 4 czerwca odbył się wyjątkowy 8. Zakręcony Rajd Rowerowy w Jarocinie, współfinansowany ze środków Powiatu Jarocińskiego. Wydarzenie przyciągnęło aż 400 entuzjastów rowerów, gotowych do wspólnej przygody. Piękna pogoda, ponad 150 dzieciaków, uśmiechy, “okrzyki bojowe” i dużo dużo śmiechu! Tak to wyglądało w oczach naszych uczestników! Ponieważ do dziś otrzymujemy od Was pełno pozytywnych komentarzy i wiadomości!
Tradycyjnie już, start nastąpił przed Pałacem Radolińskich, a tajemniczy finał zaskoczył wszystkich, odbywając się na tyłach pałacu. Było to pierwsze tego typu wydarzenie po rewitalizacji parku, co dodatkowo podniosło jego atrakcyjność.

Lokalne atrakcje – Lekcja jogi i kursy pierwszej pomocy

Trasa rajdu wiodła przez malownicze miejsca, a uczestnicy mieli okazję odwiedzić Szkołę w Łuszczanowie, gdzie Kasia przeprowadziła energiczną lekcję jogi, zachęcając do aktywnego udziału. Wielu rowerzystów skorzystało z okazji, by uwiecznić te magiczne chwile na trasie, biorąc udział w konkursie FOTKA Z TRASY. Następnie rajd dotarł do Ludwinowa, gdzie lokalna Ochotnicza Straż Pożarna przygotowała pokaz sprzętu ratowniczego oraz kursy pierwszej pomocy. Kolejnym przystankiem był Zespół Szkół w Wilkowyi, gdzie Burmistrz Adam Pawlicki i Starosta Lidia Czechak mieli okazję przemówić do rowerzystów, dzieląc się informacjami na temat współpracy z RoweLOVE oraz przyszłością rowerową gminy i powiatu.

Aleja Światowego Dnia Roweru – Wyzwanie dla uczestników

Wyzwanie dla uczestników stanowiła Aleja Światowego Dnia Roweru, którą należało pokonać pod górkę. Rowerzyści dzielili się na tych, którzy decydowali się na podjazd całej górki oraz tych, którzy nie chcąc się męczyć, wprowadzili rowery. Nie brakowało także grupy entuzjastów elektrycznych rowerów, które pokonały tę przeszkodę bez żadnego problemu.

Pamiątkowe medale i pyszne jedzenie – Ukoronowanie udanego rajdu

Finał rajdu był jednocześnie zwieńczeniem Jarocińskiego Tygodnia RoweLOVE, który został sfinansowany ze środków Gminy Jarocin. W trakcie ceremonii finałowej Burmistrz raz jeszcze podkreślił znaczenie współpracy i podziękował rowerzystom za udział w najlepszym rajdzie rowerowym w Polsce. Publiczność miała również okazję wysłuchać pochwał i zaproszeń od Natalii z zaprzyjaźnionej grupy Dymano Wilkowice, która chwaliła nasz rajd, pałac i zachęcała do udziału w rajdach organizowanych przez jej grupę. W ramach podziękowań ze Stowarzyszenia Kochamy Jarocin Ania i Tomek wręczyli butelkę szampana, początkowo chcąc oblać zawartością prezesa RoweLOVE, tak jak przystało na finałach zwycięskich wyścigów, ostatecznie, ku radości prezesa, zakorkowana butelka trafiła w jego ręce.

Nagrody i wyróżnienia – Emocje podczas ceremonii finałowej

Podczas finału członkowie RoweLOVE otrzymali od prezesa pamiątkowe przypinki z napisem “Daliśmy radę!”. Rozdano także 40 nagród w konkursie NUMEROWE SZALEŃSTWO oraz ogłoszono zwycięzców konkursu FOTKA Z TRASY, którzy otrzymali gadżety gminne i powiatowe. Nie zabrakło również głównych nagród, które wzbudziły największe emocje. Trzy vouchery o wartości 200 zł od firmy Dommar trafiły w ręce szczęśliwców, dwa vouchery o wartości 500 zł na akcesoria rowerowe u Dr Szprychy zostały przekazane przez Burmistrza, dodatkowo Starosta i Burmistrz ufundowali dwa rowery dla zwycięzców. Bez wątpienia cieszą się oni obecnie z nowych jednośladów! Na zakończenie rajdu uczestnicy Przejażdżek z RoweLOVE otrzymali pamiątkowe medale, które będą przypominać o niezapomnianym wydarzeniu.

Finał z pysznym jedzeniem i atrakcjami

W trakcie finału rajdu nie zabrakło również pysznego jedzenia. KGW Witaszyczki przygotowało tradycyjne pyrka z gziką, a KGW Tarce i KGW Kadziak serwowały lemoniadę i ciasto. Dodatkowo dla uczestników zorganizowane zostały gry i zabawy przez Hufiec ZHP Jarocin oraz strzelnica ASG, z której można było bezpiecznie oddać strzały w cel z biodegradowalnymi kulkami, dbając jednocześnie o przyrodę.

Nie byłoby rajdów gdyby nie oni

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomogli nam zrealizować nasze cele, dzięki że jesteście z nami! I .. polecamy się na przyszłość! Powiat Jarociński, Gmina Jarocin, Meuzum Regionalne w Jarocinie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, KGW Witaszyczki, KGW Kadziak, KGW Tarce, OSP Jarocin, OSP Ludwinów, Szkoła Podstawowa w Łuszczanowie, Zespół Szkół w Wilkowyi, Dr Szprycha, Dommar, GWA Art, Czarny Bocian, Uni Service, JFA NightHawks, Hufiez ZHP Jarocin, Martin Bauer, Stacja paliw Arpax, San – Gaz, Neorol, InBud, Robimy Imrpez.eu, Promar, Jotbe projekty budowlane, MIKRON, Patron medialny jarocinska.pl

Kolejne wyzwania – Trasa Jarocińska Setka i dalsza rywalizacja

Przy okazji, żartobliwie można odnieść się do faktu, że dla RoweLOVE tydzień to nie to samo co dla innych – nasz tydzień miał aż 8 dni! Ośmiu intensywnych dni święta rowerowego, które wymagały dużego zaangażowania i wysiłku. Mimo zmęczenia, organizatorzy czuli się usatysfakcjonowani i szczęśliwi. Jednak nawet po tak intensywnym okresie odpoczynku od rowerów nie było. W poniedziałek po rajdzie spotkaliśmy się na działce, aby omówić planowany wyjazd rowerowy w góry. A we wtorek odbył się kolejny trening z RoweLOVE, gdzie pokonaliśmy trasę z przeciętną prędkością 25 km/h.

Najbliższą niedzielę RoweLOVE planuje pokonać trasę Jarocińska Setka, czyli aż 100 km dla Banku Spółdzielczego w Jarocinie, aby upewnić się, że to właśnie RoweLOVE będzie zwycięzcą Wyzwania SGB 2023! Na chwilę obecną prowadzimy, ale chcemy zdobyć jeszcze więcej punktów i sprawić, że nasz udział w zwycięstwie będzie niezapomniany.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszych wydarzeniach. Zachęcamy do obejrzenia filmu z rajdu oraz śledzenia naszej strony internetowej, ponieważ już niedługo ogłosimy kolejne rajdy. Zapraszamy również do subskrybowania naszego kanału na YouTube, gdzie znajdziecie wiele interesujących treści związanych z RoweLOVE. Do zobaczenia na kolejnych rowerowych przygodach!

Zachecamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia, subskrybowania naszego kanału na YouTube oraz polubienia naszej strony na Facebook

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *